Hoppa till innehåll

I HUVUDET PÅ EVA P

tankar, händelser & annat

Meny
  • Blog
  • Home
  • Mindset Communication
  • Mindset Marbella
  • Om Eva P…
Meny

Dag 3 – hu, hatar ju siffran 3..

Publicerat den april 3, 2014 av Eva P

image
Det innebar att Sofia fick ta lead på frukosten, så det blev om än lite senare än tänkt check på frukost även den tredje dagen och det var ju huvudsaken.

Dagen började med regn, men nu har det slutat och solen tittar fram mellan molnen. Vi har som sagt full arbetsdag i dag så vi sitter på ”hemmakontoret” och jobbar på för fullt.

I eftermiddag kommer ju leveransen av mina växter till bergsaltanen, eller rättare sagt de har sagt att de ska komma vilket i verkligheten inte alltid behöver betyda att de gör det. Men vi hoppas på det så att vi kan få vi terapi med att planeterna de första lasset växter, se vad vi behöver komplettera med osv. Tyvärr kommer vi inte kunna sitta i sofforna ute på bergsaltanen och njuta när vi är klara, för så snabbt torkar inte dynor & kuddar som jag ju glömt ta in. Men kreativa som vi är så hittar vi nog ett sätt att kunna sitta där och njuta ändå..

Rapport kommer så att ni kan se hur oasen växer fram, eller inte..

Kram

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Search

Archives

Categories

  • Ett fenomen
  • I huvudet just nu…
  • Okategoriserat
  • Tillbakablickar

Archives

© 2025 I HUVUDET PÅ EVA P | Drivs med Superbs Personligt bloggtema