
Åkte till jobbet som planerat igår men kände att jag var helt slut efter två timmar.. Bestämde mig för att åka hem igen och fortsätta vila för att förhoppningsvis bli ytterligare lite bättre.. Repris idag dvs på jobbet ett par timmar innan jag kände att det var dags att åka hem igen. Har iallafall kommit igång med att äta lite ~ igår blev det tonfisksallad och idag ska det bli carpaccio.
Har blivit en hel del Netflix bl a en miniserie ”The perfect couple” med Nicole Kidman. Den var okej men inte sådär riktigt bra. Föredrar miniserier på typ 6-8 avsnitt för jag kan så lätt tröttna när det blir säsong efter säsong. Finns såklart undantag med riktigt bra längre serier men ofta tycker jag att de spårar efter ett par säsonger. Har inte HBO Max annars hade jag gärna sett White Lotus.

Igår invigdes den årliga Ferian i Marbella. Håller på i typ en vecka med massor av aktiviteter och uppträdanden ✨ Vädret är som det alltid är vid den här tiden perfekt ~ 26-29 grader och strålande sol ☀️ Tack och lov så ser det ut som om det ska bli bättre väder här i slutet på veckan ~ inte en dag för tidigt. Man kan ju kanske våga hoppas på bra väder i Midsommar.. Har bestämt mig för att fira ute på landet tillsammans med Pappa och syster ❤️ Det ska bli mysigt ~ längtar efter att grilla, bästa jag vet på sommaren.

Vet ni vad jag saknar så sjukt mycket.. Att somna till vågorna som rullar in ~ det är så himla ro ingivande.. Äskar’t ❤️ Ett gäng månader till sedan är det dags att återvända..

Har börjat kolla på Bachelor men har inte alls blivit så hooked som jag brukar. Antingen beror det på att början är lite tråkig eller så har jag gått och blivit vuxen ~ oklart vilket:)
