Hoppa till innehåll

I HUVUDET PÅ EVA P

tankar, händelser & annat

Meny
  • Blog
  • Home
  • Mindset Communication
  • Mindset Marbella
  • Om Eva P…
Meny

The Happy Planet..

Publicerat den september 13, 2015september 13, 2015 av Eva P

..kan vi ju knappast påstå att vi lever på just nu. Krig, flyktingströmmar och vad händer i Sverige med det ens mordet efter det andra. Man vågar ju inte slå upp en tidning snart, för det är så mycket elände. Lika stort som man slår upp ett dubbelmord skrivs det om att stackars Laila i Ioljuryn inte får ta tillbaka sitt efternamn Bagge eftersom hon bytte till Wahlgren när hon var gift med Niklas Wahlgren. Ja, vi har väl alla svårt att skilja på stort och smått ibland men man kan ju tycka att våra tidningar skulle ha lite bättre kunskaper kring det. Men de skriver väl vad folk vill läsa får man anta.

image
Här är nu min alldeles egen bild på The Happy Planet. Vad det kan innebära är ju en väldans massa så det får ett litet avsnitt då och då i min blogg.

image
Sedan kan jag berätta att Opiflex är som gjort för mitt hår enligt min frisör Jenny. Henne litar jag ju på så det kanske blir en behandling när jsg kommer hem. Får besked om lediga tider på måndag..

Nu ska det skrivas två PM, svaras på lite meddelande och lyssnas på vågornas brus..

Kram 🌍

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Search

Archives

Categories

  • Ett fenomen
  • I huvudet just nu…
  • Okategoriserat
  • Tillbakablickar

Archives

© 2025 I HUVUDET PÅ EVA P | Drivs med Superbs Personligt bloggtema