Hoppa till innehåll

I HUVUDET PÅ EVA P

tankar, händelser & annat

Meny
  • Blog
  • Home
  • Mindset Communication
  • Mindset Marbella
  • Om Eva P…
Meny

Hektisk vecka..

Publicerat den juli 18, 2015 av Eva P

..fast det är klart allt är relativt. Men det har hänt en del under veckan i alla fall. Måndag, ny familjemedlem – Tintin
Tisdag: Klippning & gäster hemma
Onsdag: Middag med kompisar ute
Torsdag: Shopping med Cissi, Lotta & barnen i Fuengirola. Möte på Lotus.
Fredag; Jobb & middag ute
Lördag: Hemmsdag & kväll med Kathrine på besök några timmar.
I morgon; Tvätta, fixa lite och förbereda för den korta trippen till Stockholm.

image

I morgon kommer oxå några kompisar över några timmar för att bada och hänga vid poolen. Det blir bra det för något solande har det inte blivit den här veckan.

Min tripp till Stockholm är nu planerad i detalj. Måste bara komma ihåg att kolla med Zenon om han kan hämta mig på tisdag morgon och köra mig ut till Värmdö. Viktigt att komma ihåg i morgon..

image
När jag sedan kommer tillbaka till Marbella ska jag unna mig mer tid i solen #motbrunaben men också jobba på lite med både roliga saker och mindre roliga saker i.e administration.

Nu ska jag lyssna vidare på Bingo Rimers bok. Hur sannolikt är det att Kathrine just nu lyssnade på exakt samma bok:)
Men innan jag börjar lyssna ska läsa lite i en av de ”skvallertidningar” Kathrine hade med sig i dag. Tydligen ska jag läsa om Brad Pitts & Angelina Jolies skilsmässa enligt framsidan vi får se vad insidan säger..

Kram

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Search

Archives

Categories

  • Ett fenomen
  • I huvudet just nu…
  • Okategoriserat
  • Tillbakablickar

Archives

© 2025 I HUVUDET PÅ EVA P | Drivs med Superbs Personligt bloggtema